logo Prace Komisji Krajobrazu Kulturowego
Czasopismo Prace Komisji Krajobrazu Kulturowego Towarzystwa Geograficznego

Szanowni Państwo,

Autorzy i Czytelnicy Prac Komisji Krajobrazu Kulturowego

 

Wychodząc naprzeciw współczesnym oczekiwaniom i potrzebom międzynarodowej nauki, a także ambicjom naukowym Autorów, Rada Wydawnicza Prac Komisji Krajobrazu Kulturowego PTG postanowiła udoskonalić formę czasopisma. Od stycznia 2018 r. będzie ono wydawane w formie dwujęzycznej (polskiej i angielskiej równolegle /dwuszpaltowo). Czasopismo będzie ukazywało się w nowej szacie graficznej i każdy artykuł będzie miał numer DOI. Planowanych jest 24 artykułów rocznie.

Aktualnie przyjmowane są teksty do pierwszych tomów na rok 2018, wydawanych w nowej wersji. Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie tekstów po polsku, które po pozytywnych recenzjach i poprawkach będą tłumaczone (przez autorów) na język angielski. Zasady przygotowywania do druku i problematyka Wydawnictwa pozostają bez zmian.

Mamy nadzieję, że nowy model publikowania artykułów i nowy wizerunek naszego czasopisma, przyczynią się do upowszechnienia wyników badań nad krajobrazem kulturowym nie tylko w wymiarze krajowym ale i międzynarodowym, gdyż pozwolą na transmisję polskiego dorobku zagranicę, a z czasem zachęcą naukowców z zagranicy do publikowania w nim. W ten sposób staramy się dodatkowo wzmocnić profil naukowy i atrakcyjność naszego wydawnictwa.

Rada Wydawnicza PKKK

Aktualny numer

Szukaj

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
2157

Wydawca